Enervate
Probudí člověka z bezvědomí. Samotné slovo enervate znamená anglicky "vyčerpaný,ochablý".
 
 
Engorgio
Zvětšovací kouzlo. Protikouzlem je Reducio.
 
 
Episkey
Užívá se pro zhojení relativně lehkých zranění. V šestém díle tímto kouzlem bystrozorka Nymfadora Tonksová napravila zlomený nos Harrymu. Řecky episkeui (επισκευή) znamená opravit. Ve filmu toto kouzlo použila na opravu Harryho nosu Lenka Láskorádová.
 
 
Erecto
Z příslušných součástí postaví stan. Dá se teoreticky říct, že by třeba zvedlo májku. Použila ho Hermiona v sedmém díle. Pochází z Latiny a znamená vztyčuji.
 
 
Evanesco
Odstraňovací kouzlo. Poprvé jej použil Bill v pátém díle, aby odstranil plány, které zbyly po poradě fénixova řádu.
Edit: Poprvé jej použil Snape (v Harry Potter a tajemná komnata), aby odstranil hada, kterého vyčaroval Draco v souboji proti Harrymu. Kouzlo znělo VIPERA EVANESCA.
Edit 2: Kouzlo které použil Snape je určeno pouze k likvidaci hadů.(Vipera je Latinsky had). Pouze Evanesco samo o sobě může nechat zmizet obyčejné předměty, nikoliv tvory.
 
 
Everte stativ
LAT: Everto = vyvracet. Stativus = stojící. Používá se pro odhození protivníka stranou. Řadí se mezi soubojová kouzla. Podobné kouzla jsou buď: Expelliarmus a nebo Rictusempra. Poprvé ho použil Draco Malfoy ve filmu ve druhém díle při Soubojnickém klubu na Harryho, protože ho chtěl odjakživa ve všem porazit nebo mu aspoň způsobit problémy. Ale následně mu to bylo vráceno, když odletěl trojitou vývrtkou, kterou na něj uvalil Harry pomoci lechtací kletby.
 
 
Expecto patronum
Vykouzlí patrona, ochránce v podobě zvířete, který je velmi účinný proti mozkomorům. Podoba ochránce je charakteristická pro každého kouzelníka, ale po výrazné změně osobnosti se může změnit. Je možné do patronova zaklínadla nahrát i stručný vzkaz a doručit ho na určité místo. Poprvé se objevuje od 3. dílu kde ho použije Remus Lupin na zahnání mozkomora. V 6. díle se objevuje možnost posílat po něm vzkazy. Lord Voldemort, Červíček a Salazar Zmiozel nemůžou mít ochránce, protože ochránci slouží pouze proti černé magii, kterou oni používají. Expecto znamená latinsky "očekávám", patronum znamená "ochránce (4. pád)".Pokud je vzpomínka slabá vystřelí paprsek světla který Mozkomora omráčí.
 
 
Expelliarmus
Odzbrojovací kouzlo. Člověk, který je touto kletbou zasažen, ztratí hůlku (vyletí mu z ruky), a pokud je kletba dost silná je schopna ho i udeřit či zvednout do vzduchu a odhodit. Latinsky expellemus znamená "vyháníme". Původ je také zřejmě i ve slovu disarm, které v angličtině znamená "odzbrojit" a arma, což je latinsky zbraň. Poprvé se toto kouzlo objevilo ve druhé knize, kdy ho použil Snape k odzbrojení Zlatoslava Lockharta v Soubojnickém klubu.
 
 
Expulso
Způsobí rozsáhlý výbuch, síly asi ručního granátu. Použil ho Smrtijed v sedmém díle. Latinsky ex je z a pulso je bouchám, tluču.
 
 
Ebublio
Vytvoří bubliny.Pokud je kouzlo použito na tvora,roztrhá ho. - toto kouzlo nepochází z žádné knížky ani filmu o harrym potterovi, takže není od Rowlingové!!