Accio
Přivolávací kouzlo. Většinou se používá v kombinaci s pojmenováním přivolávaného předmětu, například accio koště. Formule pochází z latiny a znamená volám, přivolávám. Většinou se míří směrem k předmětu, kouzlo to zřejmě usnadňuje. Nevyvolává žádné efekty, světlo, paprsky ani jiskry. V knize se objevuje již v prvním díle, Harry jej použil např. ve čtvrtém díle, kdy si v prvním úkolu Turnaje tří škol tímto kouzlem přivolal své koště.
 
 
Aguamenti
Kouzlí z hůlky fontánku vody. V Bradavicích se učí v šestém ročníku, a v šestém díle knihy se objevuje několikrát. Agua znamená španělsky voda, a pochází z latinského aqua. Mentio je latinsky prohlašuji a augmento je rozmnožuji, zvětšuji.. Objevilo se v šestém díle, když je Harry s prof. Brumbálem v jeskyni.
 
 
Alohomora
Zaklínadlo sloužící k odemykání zamčených a kouzly zamčených objektů (oken, dveří atd.). Poprvé ho v knize již v prvním díle použila Hermiona Grangerová.
 
 
Amnesia
Kouzlo, které způsobí ztrátu paměti. Je mírnější než Obliviate. pochází ze slova amnézie - ztráta paměti.
Anapneo
Kouzlo proti dušení. V šestém díle ho použil Horacio Křiklan na Marcuse Belbyho. Řecké slovo anapneo (αναπνεω) znamená nadechuji se.
 
 
Aparecium
Zobrazí neviditelný inkoust. Z latinského apparere, což znamená objevit se, ukázat.
 
 
Ascendio
Něco jako tryskový pohon. Ascendio použil Harry Potter ve čtvrtém díle, když potřeboval vyskočit z jezera. Odvozeno od latinského slovesa ascendo - jít vzhůru, zdvihat se, vystoupat.
 
 
Asius
Voda se okamžitě přemění v páru, ale pára pak samozřejmě není nijak odolná, má vlastnosti páry přeměněné při přirozeném vypařování. Vedlejším účinkem může být chvilkové žluté zabarvení páry.
 
 
Avada kedavra
Smrtící kletba. Patří mezi tři "kletby, které se nepromíjejí" - za její použití je kouzelník poslán na doživotí do Azkabanu. Člověk, proti kterému je použita, uvidí zelené světlo, uslyší svištivý zvuk a zemře. Jediný tvor, o kterém se ví, že ji přežil, je Harry Potter. Podařilo se mu to, protože ho chránila láska jeho matky, a to přesto, že ve chvíli útoku na Harryho už byla mrtvá. Kouzlo se obrátilo proti lordu Voldemortovi, který nezemřel díky viteálům. Harrymu po kletbě zůstala jen jizva ve tvaru blesku na čele a spojení s lordem Voldemortem, který na něj přenesl část své duše.
 
 
Avis
Vykouzlí ptáčky. Ve čtvrtém díle ho použil Ollivander na prověření Krumovy hůlky. V šestém díle Hermiona následně ptáčky kletbou Oppugno poštvala proti Ronovi. Formule je z latiny a znamená pták.
 
 
Arania Exumai
V druhém díle ho použil poprvé Tom Marvolo Raddle proti Aragogovi, později ho Použil i Harry Potter proti pavoukům ze začarovaného lesa. Toto kouzlo působí jen na pavouky.
Assa in tuo suco- tato formule se používá ke smažení. A to ke smažení lidí. může se použít bud k obraně, nebo na smrtijedy…
 
 
Aqua eructo
Z hůlky vytryskne velký proud vody.