Miranda Thurkellová (1283-1351)

 

Miranda Thurkellová byla profesorkou přeměňování. Vyučovala na mnoha školách. Věnovala se také výzkumu, zdokonalila a vylepšila mnoho kouzel. Dokázala předměty obarvit, změnit materiál, ze kterého byly vyrobeny, a jako první dokázala, že kvalitu přeměny neurčuje správně vyslovená formulka, nýbrž fantazie a sebevědomí. Formulka je vlastně jenom takový pomocník k tomu, aby se kouzlo povedlo. Tomuto tvrzení ovšem nikdo moc nevěřil, ale Miranda si za tím stála. Za několik let, kdy sbírala materiály, aby dokázala, že má pravdu, ji napadlo tehdy něco neuvěřitelného: proč by se nemělo kouzlit bez formulek? Tímto se zabývala až do konce svého života. Ve věku 60 let se jí konečně podařilo neverbální kouzlo, tímto přesvědčila celou veřejnost, že formulka je opravdu jenom pomocník. Miranda se tudíž považuje za zakladatelku neverbálních kouzel, která jsou velice obtížná, ale také užitečnáLidé, neboli kouzelníci, ho objevili mnohem dříve než například kouzelné formule.

 

V dobách, kdy už člověk byl schopen plnohodnotného myšlení, začal přemýšlet nad změnami věcí. Měl na své zahrádce spoustu plevele, ale proč tam nebyly květiny? Proto začal dumat nad tím, jak by z plevele vznikly květiny. Pokud měl v sobě dar kouzelnictví, dříve nebo později plevel skutečně proměnil (pokud se tím zabýval).
Jakmile kouzelníci přišli na to, že mohou věci měnit, nic už nebránilo plnému rozvoji přeměňování. Ovšem tímto se jim naskytly potíže. Nekouzelníci také chtěli své věci umět přeměňovat a tak stále více využívali služeb kouzelníků. Proto byli kouzelníci nuceni vytvořit utajené společenství, které přetrvalo dodnes.


Tímto byl ale rozvoj přeměn velice oslaben. Pokud nějaký nekouzelník spatřil kouzlo, museli ho nějak umlčet, a tak došlo k rozvoji kouzelných formulí. Jakmile zvládli paměťová kouzla a další prostředky k zesílení utajení, vznikl další problém.
Někteří zastávali názor, že nekouzelníci by měli být odstraněni úplně. Z tohoto důvodu se museli kouzelníci obrnit obranou a ochranou proti černé magii. Až poté se mohli konečně věnovat rozvoji přeměňování.
Tato historie je velice stručná a zjednodušená, vývoj byl mnohem složitější a rozmanitější.


Podle odhadů byly počátky transfigurace asi před 1360 lety a první kouzlo a to je přeměnění vody v led vymyslel a zároveň poprvé použil Narcius Killhof. Použil na vodu prakticky obyčejne kouzlo, které ji dalo teplotu asi -20 stupńů.Později se mu povedlo účinek kouzla zrychlit na okamžitou účinnost. Toto ho zajistilo velmi známým a slavným až do teď. Vylepšoval a vymýšlel svá kouzla celý svuj život a zajistil nám velké usnadnění v životě při některý docích